Stowarzyszenie "NASZ DOM - BIESIEKIERZ" 
 Wezwanie do przebudzenia!
 
 
Okrągły stół w Warszawie w namiotach pod gmachem Sejmu. Dość ignorancji partii politycznych i mediów wobec działań i postulatów obywateli tego kraju. Jako obywatele jesteśmy odpowiedzialni za to co będzie jutro, w imię słów Jana Pawła II „przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro”, dlatego w dniu 26 maja 2014 r. spotkajmy się razem w Warszawie.                 
Do skutku!
 
Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, że zagraniczne koncerny planują budowę kolejnych przemysłowych farm wiatrowych na terenie całego kraju, w tym w regionach cennych przyrodniczo, że do dnia dzisiejszego rząd nie wprowadził uregulowań prawnych dotyczących lokalizacji elektrowni wiatrowych w bezpiecznej odległości
od siedzib ludzkich.
 
Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, że pomimo sprzeciwu lokalnej społeczności wyrażonej w prawomocnym referendum, wydana została decyzja o lokalizacji elektrowni atomowej w nadmorskim regionie turystycznym
w gminie Mielno.

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, że polski rząd prowadzi politykę nastawioną na wyniszczenie i wyprzedaż obcemu kapitałowi Pomorza oraz całego kraju, że brak jest uregulowań prawnych chroniących polską ziemię, że rząd nie podejmuje żadnych działań, aby zagwarantować przestrzeganie zasady przynależności polskiej ziemi uprawnej do polskich właścicieli.

Jako obywatele tego kraju mówimy stanowcze „NIE” dla:

-        lokalizacji elektrowni wiatrowych w odległości mniejszej niż 3 km od miejsc związanych ze stałym pobytem ludzi

-        lokalizacji elektrowni atomowej w Gąskach,

-        wyprzedaży polskiej ziemi obcemu kapitałowi,

-        prywatyzacji lasów państwowych i ich sprzedaży,

-        degradacji polskiej gospodarki, w tym przemysłu górniczego

-        polityki zmierzającej do wyludnienia północno – zachodniego regionu kraju

 
Mamy dość ignorancji władzy i stwarzania pozorów demokracji, w której uprzywilejowani  są zagraniczni inwestorzy, a nie lokalna społeczność.

Mamy dość szalbierczej wyprzedaży polskiej ziemi!              

Mamy dość niszczenia  Pomorza i całego kraju!

Wzywamy wszystkich przeciwników lokalizacji elektrowni wiatrowych w odległości mniejszej niż 3 km od siedzib ludzkich, przeciwników lokalizacji elektrowni atomowej  w gminie Mielno, polskich rolników oraz wszystkich obywateli, przyłączcie się do protestu!

Nikogo z Was nie możemy ani nie chcemy zmuszać, aby jechał do Warszawy, jeśli sam nie zechce. To ma być Wasza demonstracja. Jeśli jej nie poprzecie i nie przyjedziecie - po prostu się nie odbędzie. Dalej będziemy pisać pisma, walczyć w sądach i narzekać na brak uregulowań prawnych. WTEDY NIC SIĘ NIE ZMIENI!

Wiemy jednak, że na wielu już możemy liczyć. Nie pozwólcie więc, aby to oni musieli walczyć o lepsze życie również dla Was. Pokażmy naszą jedność – jedność przeciwników lokalizacji elektrowni wiatrowych w odległości mniejszej niż 3 km od siedzib ludzkich, przeciwników lokalizacji elektrowni atomowej w gminie Mielno, polskich rolników oraz wszystkich obywateli, którzy popierają protest i postulaty w nim zawarte.

Załączamy druk OŚWIADCZENIA, którego wypełnienie i odesłanie drogą elektroniczną  na adres
biuro@sndb.pl
potwierdzi Waszą obecność na tej demonstracji. Prosimy o SZYBKIE przekazanie tych oświadczeń – ułatwi to prace organizacyjne.

Załączamy też treść LISTU OTWARTEGO, który wysłaliśmy do rządu, parlamentarzystów i mediów. Niestety list został zignorowany przez rządzących i media, jak wszystkie dotychczasowe działania.                        

Od ponad 4 lat władze centralne i lokalne ignorują mieszkańców protestujących w ponad 500 miejscowościach w kwestii odległości elektrowni wiatrowych od domów, ignorują postulaty mieszkańców, którzy w prawomocnym referendum sprzeciwili się lokalizacji elektrowni atomowej w gminie Mielno oraz ignorują postulaty i protesty rolników.

Przenosimy więc protesty z urzędów, sądów i dróg do Warszawy pod gmach Sejmu.

Rozpoczynamy w dniu 26 maja 2014 r.  o godz. 7.00  i będziemy protestować aż do skutku  w obronie naszego zdrowia, życia i dobra narodowego, jakim jest polska ziemia. W ostateczności podejmiemy również protest głodowy.

Dołączcie do protestu! Tylko wspólnym działaniem możemy osiągnąć to, o co walczymy! Władza ignoruje ponad 500 prowadzonych obecnie protestów, bo każdy prowadzony jest oddzielnie. Pokażmy tu w Warszawie, że wszystkie protesty są jednym wielkim sprzeciwem wobec ignorancji i braku działania władz i parlamentarzystów. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Niezbędnik protestującego:

 • nieprzemakalny namiot
 • gruba karimata, koc, śpiwór, poduszka, łóżko polowe, składane krzesło wg uznania
 • ciepłe ubranie, buty na zmianę, czapka/kapelusz
 • kurtka/płaszcz/peleryna przeciwdeszczowa, parasol
 • nożyk/scyzoryk, latarka, zapałki, butla gazowa, worki na śmieci
 • kubek, miska, talerz, sztućce
 • woda, suchy prowiant wg uznania na kilka dni
 • leki, które przyjmujesz, podręczna apteczka
 • gwizdek, tuba, inne akcesoria
 • ulotki, plakaty, banery, prześcieradła, farby w sprayu, inne materiały informacyjne
 • długopis, notes/zeszyt, dokumenty osobiste
 • aparat, kamerę wg uznania, telefon komórkowy, ładowarkę
 • dobry humor, wytrwałość i całą masę optymizmu

Zasady obowiązujące na proteście:

 • ustalamy z organizatorami protestu wszelkie działania protestacyjne
 • dbamy i pilnujemy nawzajem naszych rzeczy i akcesoriów
 • dbamy o porządek w miejscu protestu
 • nie spożywamy alkoholu przez cały czas trwania protestu
 • po proteście pozostawiamy miejsce protestu w idealnym porządku
Uwaga: Protestujący finansują zgromadzenie z własnych środków.
 

Każdy może wesprzeć protest finansowo przekazując środki na konto Stowarzyszenia MultiBank BRE BANK SA  nr konta: 57 1140 2017 0000 4802 1250 8935 z dopiskiem „Ogólnopolski protest  w Warszawie 26 maja 2014 r.” bądź rzeczowo kontaktując się telefonicznie pod nr tel. 602 531 573 bądź wysyłając email: biuro@sndb.pl.  

Prosimy o dalsze rozpowszechnianie przesłanych Wam materiałów tak, aby trafiły do wszystkich popierających protest. Liczymy również na ich wsparcie i współpracę.

           

                                                                                                 Stowarzyszenie „NASZ DOM BIESIEKIERZ”

                                                                                              Organizator protestu